Ha 15 másodpercen belül nem töltődik be az oldal, frissíts a böngésződ gombjával.

Nem találja, amit keresett?

Kollégáink szívesen segítenek Önnek.

Hírek

Egyenesen a Vidanettől

Rába ETO Európa elitjében

2012. 09. 11

A Rába ETO az előző évhez hasonlóan ismét Európa 16 legjobb csapata között van az UEFA Futsal Kupán. Óriási bravúrral, az azeri sztárcsapattal vívott döntetlen után csoportelsőként jutott tovább a torna selejtezőjéből.

A Rába ETO már biztos továbbjutóként, két győztes meccsel a háta mögött (Rába ETO - CF Eindhoven: 3-0; Rába ETO – EID Futsal: 6-2) kezdte meg utolsó selejtező meccsét a brazil sztárokat felvonultató Araz Naxcivan ellen. A tét így sem volt kicsi, hiszen a csoportelsőséget ez az összecsapás döntötte el.
A majdnem teltház előtt zajló mérkőzésen Borkai Zsolt, Győr polgármestere és a Nemzeti Olimpiai Bizottság elnöke végezte el a kezdőrúgást. A meccs nagy iramban kezdődött, mindkét kapu előtt több akció is kibontakozott, de végül Fabio góljával az ETO szerzett vezetést a 7. percben. Az első félidőben maradt a győri fölény, 3-1-es állásról várhattuk a fordulást.
A második félidőben az Araz kiváló játékának köszönhetően 5-4-re átvette a vezetést. Az ETO emberfeletti küzdelme ugyanakkor eredményesnek bizonyult, így a 38. percben Ramada góljával sikerült egyenlíteniük, és beállítaniuk az 5-5-ös végeredményt, mely egyúttal az ETO csoportelsőségét és az Araz továbbjutását is jelentette.

A győri játékosok szenzációs teljesítménye az október 9. és 14. között zajló Elit körben is bizakodásra adhat okot!

Gratulálunk a remek játékhoz!

A meccs góllövői: Fabio (7.), Lódi (9.), Juanra (13.), Al-Ioani (21.), Ramada (38.), illetve Boriszov (10.), Da Costa (22., 28.), Sergio Luis (25.), Nilson (29.)